Sen pro skládanku - splněno v roce 2022

Chceme naučit klienty spolku Skládanka, z. s. podílet se svou prací a tím i prezentací svého příběhu na projektech našeho spolku, například Cestovní kavárny nebo Auta pro Skládanku a tím si sami mohou něco vydělat a stát se součástí společnosti a zároveň pomáhat dalším klientům, kteří naše služby, aktivity potřebuji.

Projekt Sen pro Skládanku pomáhá plnit sny našim i potenciálním klientům, a to z dlouhodobého hlediska.

Jedním z první snů pro Skládanku je sbírka na automobil. Tento automobil bude sloužit pro přepravu občerstvení na akce, v rámci benefičního projektu cestovní kavárny, který je našim spolkem vytvořen a pomáhá tak našim klientů se alespoň nějak na trhu práce a ve společnosti uplatnit. Naši klienti v naší cestovní kavárně pracují a tím nejen procvičují svůj mozek, úkoly, které zvládnou a stejně tak se zlepší i své psychické rozpoložení. Podrobnosti zde. Automobil bude dostupný také pro přepravu našich klientů a starých lidí, kteří nemají možnost přepravy (například k lékaři) někým z rodiny nebo cesta MHD je pro ně náročná a jsou závislí na pomoci jiných.

Mnoho našich klientů a zejména jejich rodin se potýká se spoustu problémů, které si mnoho z nás neumí ani představit. Cílem Skládanky je jím jejich denní útrapy a těžké situace co nejvíce zpříjemnit. Vaši podporou (jakéhokoliv druhu) náš cíl podporujete také.

Úkoly pro rok 2021 již jsme splnili díky Vám a aktivitám našich partnerů. Za to moc děkujeme. Také jsme navázali spolupráce s firmami a novými partnery. Budeme i nadále pracovat na rozvoji aktivit spolku, a to i přes obdoby covidu, jako doposud. Snažili jsme se s veřejností i klienty dále udržovat kontakty, jak jen to šlo. Budeme i nadále pracovat na dosažení prvního snu a tím je AUTO pro Skládanku a rozšiřovat mezi veřejnost projekt Cestovní kavárny s občerstvením, a to na akcích veřejných i soukromých.

Kromě toho se nám už povedlo zprovoznit i profesionální web, našli jsme nové dobrovolníky a s klienty vytvořili dárkové předměty, které prodáváme na našem e-shopu. Výtěžek jde na podporu aktivit Skládanky.

Kromě našich fyzicky nebo psychicky postižených klientů se zaměřujeme na pomoc k návrácení se na pracovní trh, také osobám, kteří aktuálně vykonávají veřejně prospěšné práce nebo jsou na ulici či závislí na drogách. Naši práci vykonáváme už více než 10 let. Za což také velmi děkujeme nadacím  i ministerstvu práce a sociálních věcí.

 

Sami se dále vzděláváme a hledáme možnosti, jak naše služby ještě více zkvalitnit. Například předseda spolku se vzdělává  v oblastech stravování, dělá barmanské a baristické kurzy a chce se naučit také pracovat s marketingem, lidmi a naučit se v roce 2022 aktivity spolku dostat mezi ještě více lidí.

© Veškerý obsah na webu spadá pod autorská práva spolku. Kopírování obsahu bez vědomí majitele je zakázáno.

Zásady o ochraně osobních údajů / Cookies na webu / Obchodní podmínky / Podpořit nás / Kontakt  

Sledujte nás na Facebooku facebook

Pokud máte zájem nás finančně podpořit. Můžete využít náš transparentní účet: Název: SKLÁDANKA, z.s. | Číslo: 115-8769520247/0100.

Oceníme jakoukoliv částku, která nám pomůže pro další chod našich aktivit.