O nás

Spolek Skládanka, z.s. (zapsaný spolek) není plátce DPH. Registrace zapsaného spolku se uskutečnila: 6.1.2016, avšak činnost Skládanky začala už v roce 2011.

  • Transparentní učet –  č. ú. 115-8769520247/0100 (KB) 
  • Běžný učet – č. ú  115-5792800227/0100 (KB) 

Celý náš život je z něčeho složen. Vše kolem nás je složeno z dílů, které dohromady dávají celek. I naše společnost je složený organismus, jsme lidé mladí, středního věku, senioři, muži, ženy, zdraví, nemocní, tělesně i mentálně postižení. Vždy však mluvíme o ČLOVĚKU. Skládanka chce na svých akcích ukázat, že každý ČLOVĚK má ve společnosti své nenahraditelné místo. A pokud je v něm jen trochu dobré vůle, je schopen komunikace s každým.

Cílem Skládanky je spojit zdravé občany s občany postiženými a pomoci lidem sociálně slabším. Dalším neméně důležitým úkolem je zapojit mentálně postižené občany do běžného života, rozvoj jemné i hrubé motoriky při práci v tvz. tvořivé dílně a jejich socializace. K těmto účelům slouží Cestovní Kavárna Skládanka a drobne občestvení na akcich spolku Skládanka,z.s. a nebo veřejnych kde přezentuje činnost a přibližuje aktiviti ,vyrobky i teraputičkou službu již mužete podpořit zakoupení v tomto stanku .  

Rozhovor v rádiu

Přátelé, představuji vám další silný příběh, projekt a myšlenku. 

František Šarišský, je aktivní mladý člověk, který vyrůstal v kojeneckém ústavu a dětském domově. Ačkoliv od rodičů lásku nepoznal, nachází se svými kolegy dostatek té své, aby mohl povýšit velmi postižené lidi. Projekt Skládanka, z. s., je nesmírně inspirativní a dokáže vám skvěle posloužit. Lidé kolem skládanky si chtějí pomoc zasloužit a odpracovat.

Myšlenka Skládanky:
Všichni zdraví lidé mají šanci a většinou si jí neváží. Naopak postižení lidé se snaží, ale nejsou oceněni. A cílem Skládanky je dát najevo, že i postižení lidé mají šanci a mohou být stejně dobře oceněni. Rozhovor mne velmi obohatil a opět přivedl k větší pokoře, děkuji!!!

Link k poslechu 20 min. rozhovoru, např. při práci či v autě zde:
https://open.spotify.com/episode/1qZ7h1ZODbKb7O226a6xvU… 

See Less
Festival Skládanka
Skládanka a Billa

Skládanku začal skládat od 19. 7. 2011 František Šarišský.

Tento houževnatý a pracovitý člověk se narodil v r. 1979 v Gelnici na Slovensku. Rodiče nikdy nepoznal, prošel kojeneckým ústavem a v šesti letech byl převezen do dětského domova ve Zlíně. Po ukončení ZŠ se pod dohledem sociálních pracovníků, postupně začleňoval do společnosti. Zařadil se do pracovního procesu, nejprve jako asistent v chráněné dílně, poté si našel práci v úklidové firmě, kde pracuje dodnes.

Vzdělání se snaží doplnit díky projektu EU Celoživotní vzdělávání s asistencí. Absolvoval kurz pedagogického minima a znakové řeči. Jeho trnitá životní cesta ho přivedla k myšlence pomáhat druhým. Pracoval 16  hodin denně, aby si nakonec  i díky podpoře zlínského magistrátu, splnil svůj sen a otevřel kavárnu Skládanka s tvořivou dílnou. Dnes je kavárna navštěvována občany zdravými i postiženými, kteří se zde realizují jak v tvořivé dílně, tak jako zaměstnanci kavárny. František  v současné době pracuje v několika úklidových firmách, řídí provoz Kavárny Skládanka, organizuje a pořádá kulturní akce, oslovuje sponzory, studuje,… 

Proto pojďme a pomozme rozvíjet Františkovu myšlenku  a skládat dílky Skládanky my všichni. Pomoci můžeme jako dobrovolníci na akcích Skládanky, při prodeji výrobků postižených spoluobčanů z tvořivé dílny. Nebo naopak jejich koupí, pronájmem prostor kavárny k soukromým a firemním oslavám, či formou věcných a finančních sponzorských darů.

Děkujeme předem, za Vaši podporu a těšíme se na setkání s Vámi v Kavárně Skládanka, nebo na některé z akcí pořádaných Skládankou.

Vedení spolku

Bc. Marketa Chomková

Účetní a dobrovolnické služby.

František Šarišský

Komunikace s partnery a veřejností, garant gastro služeb, pedagogický garant vzdělávacích projektů, plánování aktivit a sbírek spolku. Tel: +420 774 958 197.

Ing. Marcela Petřivalská

Účetní a dobrovolnické služby. Personalista spolku.

František Šarišský

Předseda spolku. Je volený na 4 roky a za svoji službu nesmí pobírat žádné finance. Je možné pobírat odměnu pouze za vedení konkrétních projektů nebo centra a na pracovní smlouvu.

Další členové spolku

Rostislav Košinsky

Plánovaní rozvoje akci a dozor nad fungováním spolku, aktivity pro děti. Charitativní doporučení klientů jimž pomáháme nebo chceme pomoci.

Jarka Hrubčová

Plánovaní a dozor Gastro služby, Míchané nápoje, dětské aktivity, nákup věci, navazování spoluprací, garant lidí s postižením.

© Veškerý obsah na webu spadá pod autorská práva spolku. Kopírování obsahu bez vědomí majitele je zakázáno.

Zásady o ochraně osobních údajů / Cookies na webu / Obchodní podmínky / Podpořit nás / Kontakt  

Sledujte nás na Facebooku facebook

Pokud máte zájem nás finančně podpořit. Můžete využít náš transparentní účet: Název: SKLÁDANKA, z.s. | Číslo: 115-8769520247/0100.

Oceníme jakoukoliv částku, která nám pomůže pro další chod našich aktivit.